Zodpovědnost

Metabolismus každého člověka je složitý. A metabolismus takového sídliště je možná ještě složitější. Každopádně víme, že k pohodlnému životu potřebujeme spoustu energie, vody, služeb a zboží, a taky místa pro odpad. A to může být problém, pokud se při výrobě energie vytváří velké množství nebezpečných emisí, vodou se plýtvá a odpad nekontrolovaně přibývá.

Přitom dnešní technologie umožňují vyrábět elektřinu docela čistě v místě spotřeby, vodou se dá šetřit a k tomu zachytávat dešťovku, no a odpad, ten se dá výrazně redukovat nebo dokonce úplně odstranit, pokud napodobíme přírodu, která pojem odpad vůbec nezná. Jde o to přijmout odpovědnost nejen za vlastní metabolismus, ale i za ten sídlištní. A to je přesně ta věc, o kterou se na Homolce snažíme. K tomu, abychom mohli tu odpovědnost přijmout, potřebujete pár věcí:

1. Potřebujete informace o tocích a spotřebách zdrojů.

2. Potřebujeme spolupráci města a městských firem.

3. Potřebujeme spolupráci komerčních firem vyrábějících technologie a monitorovací systémy.

4. Potřebujeme zapojení komunity.

Pokud vnitřně cítíte, že byste na realizaci téhle vize chtěli spolupracovat, dejte nám vědět. Pokud víte, že tahle vize je i vaše vize, ozvěte se. Bez zapojení vnitřně motivovaných lidí, kteří si přejí změnu, zůstane vize jenom na webu.