Zahrada

V rámci pozemků sokolovny existuje docela velká plocha, kde by se mohla udělat pěkná komunitní zahrada. Zbylo by tam přitom místo ještě na fóliovník. A možná se dokonce podaří některým sousedům na té zahradě provozovat malý kurník se slepicemi. Rozjezd projektu komunitní zahrady plánujeme na jar/léto roku 2021. Pokud vás to zajímá, zůstávejte na příjmu nebo se k nám rovnou připojte.

Na sídlišti máme docela hodně zeleně. To ale neznamená, že by jí nemohlo být ještě víc a nemohla by být lepší a třeba krásnější. V některých typech zeleně by mohly být například okrasné květiny, jinde by mohly vyrůst stromy a ochlazovat v parných letních měsících naše prostředí. Máte v tomhle nějaké konkrétní nápady? Chtěli byste rozvíjet na sídlišti tohle téma? Můžete se přidat k nám, třeba to pak půjde rychleji a radostněji.

Slovo biodiverzita zní docela složitě, ale není to nic jiného než rozmanitost živých forem na nějakém území. Čím je to území rozmanitější, tím je obvykle stabilnější. Nás napadá, že bychom mohli podpořit biodiverzitu na našem sídlišti nejen výsadbou květin a stromů, ale také instalací různých hmyzích domečků a jiných útočišť pro život okolo. Pokud se vám tohle uvažování líbí, přidejte se k nám a pomozte.

Bidiverzita